Лют
16
Вт
Друга авіаційна виставка у Вищій політехнічній школі
Лют 16 – Бер 2 all-day

Протягом 16 лютого – 2 березня 1913 р. у головному корпусі політехніки відбувалася Друга авіаційна виставка, організована за допомоги Авіаційної спілки студентів Вищої політехнічної школи. На ній демонструвалися моделі літаків Райта, Блеріо, Фармана; двигуни, деталі гідропланів та гвинтокрилів.

Лют
20
Сб
Підписання Декларації про співпрацю між Державним університетом «Львівська політехніка» та Віденським технічним університетом
Лют 20 all-day

20–23 лютого 1995 р. до Львівської політехніки прибула делегація Віденського технічного університету у складі ректора, професора Петра Скаліцькі та директора Інституту архітектури й архітектурних обмірів професора Мартіна Кубеліка. Юрій Рудавський та Петро Скаліцькі підписали Декларацію про співпрацю між Львівською політехнікою та Віденським технічним університетом.

Лют
22
Пн
Народився Войцех Рубінович
Лют 22 all-day

 

22 лютого 1889 р. народився Войцех Рубінович (Wojciech Sylwester Piotr Rubinowicz) – фізик-теоретик, доктор фізико-математичних наук, професор Львівської Політехніки, Львівського та Варшавського університетів. Войцех Рубінович – автор понад 100 наукових праць в галузях теоретичної та квантової фізики і оптики. Автор багатьох монографій і підручників,у т. ч: «Ursprung und Entwicklung der älteren Quantentheorie» (1933), «Wektory i tensory» (1950), «Kwantowa teoria atomu» (1954).Навчався у Чернівецькому університеті, у 1912 р. там же почав працювати асистентом на кафедрі дослідної фізики.
6.09.1922 р. В. Рубіновича призначено звичайним професором кафедри теоретичної фізики загального факультету Львівської політехніки, де він викладав до 1933 р. – часу, коли факультет було розформовано. Протягом 1934–1937 рр. працював на посаді звичайного професора загальної механіки на факультеті сухопутної і водної інженерії.
У 1938 р. В. Рубінович починає діяльність на посаді професора теоретичної фізики Університету Яна Казимира у Львові. У 1946 р. – завідувач кафедри теоретичної механіки Вроцлавського університету.
Войцех Рубінович брав участь у багатьох наукових товариствах: Науковому товаристві у Львові, Польській академії наук, Варшавському науковому товаристві та ін. Упродовж багатьох років професор очолював Польське фізичне товариство. В. Рубінович – почесний доктор Берлінського університету імені Гумбольдта (1960), Ягеллонского університету (1964) і Вроцлавского університету (1970).

Помер 13 жовтня 1974 р. у віці 86 років, похований у Варшаві.

Народився Войцех Рубінович Народився Войцех Рубінович Народився Войцех Рубінович

Тадеуш Вєнцковський – Doctor Honoris Causa Львівської політехніки
Лют 22 @ 17:11

22 лютого 2011 р. – відбулося урочисте засідання Вченої ради університету, на якому звання почесний Doctor Honoris Causa Львівської політехніки отримав професор, фахівець з досліджень електромагнітної сумісності, радіозв’язку та телекомунікаційних систем, ректор Вроцлавської політехніки Тадеуш Вєнцковський.

Лют
25
Чт
Народився Ян Генрик Розен
Лют 25 all-day

25 лютого 1891 р. народився Ян Генрик Розен (Jan Henryk Rosen) ‒ польський художник-монументаліст, майстер сакрального живопису, автор унікальних розписів Вірменського собору та семінарської каплиці у Львові, професор Львівської політехніки.

Дитячі роки Ян Генрик провів у Парижі, а коледж закінчив у Лозанні, де у 1911 р. поступив до університету. Продовжив навчання в університетах Мюнхена та Парижа. У Львівській політехніці викладацьку роботу розпочав у 1930 р. Обіймав посаду професора кафедри рисунку та декоративного живопису на загальнотехнічному факультеті. Протягом 1931‒1934 рр. виконував обов`язки керівника цієї кафедри. Одночасно викладав рисунок на архітектурному факультеті.

У 193р. переїхав до США. Нагороджений французьким Орденом Почесного Легіону та Золотим академічним лавровим вінком за «видатні заслуги для польського мистецтва загалом».

Помер у 1982 р. в Арлінґтоні біля Вашингтона, там і похований.

Джерела:

https://lia.lvivcenter.org/uk/persons/rosenjanhenryk/

https://varianty.lviv.ua/59699-rozen–rebours

Народився Ян Генрик Розен